AutoBild ne tik išrinko keletą padangų ir jas išbandė. Jie pradėjo su 52 visais modeliais, visi dydžio 225/40 R18. Tačiau buvo vienas kabliukas: šios padangos pirmiausia turėjo “kvalifikuoti” parodydamos solidų stabdymo našumą tiek drėgnomis, tiek sausomis sąlygomis. Tik 20 pasiekė galutinį etapą, plius viena padanga buvo įtraukta kaip “blogiausio atvejo scenarijus”, siekiant įrodyti, kad stabdymo kvalifikacija turi prasmę. Jei padanga prastai atlieka pagrindinius drėgnų/sausų kelių stabdymo testus, ji greičiausiai stebuklingai nespindės subtiliose srityse, tokiose kaip valdymas ar akvaplanavimas.
Kaip ir kasmet, keletas kinų prekių ženklų buvo įtraukti. Šiame teste tiek “Sailun” ir “Linglong” iš tikrųjų pateko į galutinį 20. Istoriškai, biudžetiniai ženklai dažnai nuvilia saugumo kategorijose, ypač drėgnų kelių stabdyme, tačiau šie du parodė, kad gali bent jau išsilaikyti. Nors jie prarado dalį taškų už ridą/tvarumą, aiški žinia yra ta, kad tam tikri Kinijos padangų gamintojai greitai vejasi pagal našumą.
Testo viršūnėje, Goodyear’s Eagle F1 Asymmetric 6 ir Michelin’s Pilot Sport 5 dalijosi pirmąją vietą. Jų našumas drėgnomis ir sausomis sąlygomis buvo puikus, bet čia yra esminis dalykas: abu taip pat pasižymėjo itin gerai „kainos už kilometrą“ skaičiavime. Kitaip tariant, jums ne visada reikia mokėti didelės premijos už “premium” produktą. Goodyear netgi pelnė “Eco-Meister” titulą už pirmaujantį balansą tarp kainos, nusidėvėjimo ir našumo. Jie gali kainuoti daugiau iš pradžių, bet paprastai trunka ilgiau, o jų mažesnė riedėjimo varža taip pat padeda sumažinti kuro ar elektros išlaidas, jei vairuoti EV.
Autobild taip pat sužavėjo naujas Hankook Ventus Evo (★90) su kodiniu pavadinimu K137. Ši nauja padanga buvo geriausia drėgnų kelių stabdymo atstumu visame grupe ir vis dar labai gerai pasirodo sausų kelių valdyme. Pažiūrėjus į tiek daug didelių vardų — Bridgestone, Pirelli, Continental, Michelin — yra įdomu matyti “Hankook” laikant savo poziciją ir pelnant “vorbildlich” (pavyzdinį) įvertinimą. “Hankook” kasmet tampa vis geresnis ir lėtai vejasi geriausias “premium” padangas rinkoje.
Kaip jau minėjome įžangoje, tyčia buvo įtraukta “blogoji” padanga, kuri yra “Autogreen Smart Chaser SC1”, nors ji buvo paskutinė kvalifikacinėje etape. Rezultatai nebuvo gražūs: “Autogreen” patvirtino visas blogiausias baimes apie pigias padangas, pateikdamas prastus saugumo rezervus. Tai buvo svarbu parodyti aiškiai, kad jei gaminys nesužiba stabdymo pagrindais, jis stebuklingai neatsigaus sudėtingesnėse valdymo užduotyse.
Iš esmės, testas yra milžiniškas resursas bet kuriam vairuotojui su šiuo populiariu padangų dydžiu. Jei ieškote tikro saugumo ir našumo garantijos, galite drąsiai rinktis iš šešių geriausių “vorbildlich” vertinamų padangų (Goodyear, Michelin, Bridgestone, Continental, Hankook, arba Kumho). Jei kaina yra jūsų absoliuti riba, Kinijos gamintojai kaip “Linglong” ir “Sailun” pradeda parodyti, kad jums nebūtina labai nusivilti saugumu — nors tikriausiai pralaimėsite ridoje ir todėl gali neturėti prasmės ekonomiškai.