“Autobild” išbandė 54 žieminių padangų stabdymo kelią, o tarp geriausiųjų pateko “Bridgestone”, “Michelin”, “Goodyear” ir “Kleber”.

Žurnalo “Autobild” kasmetiniame žiemos teste buvo išbandyti 54 padangų protektoriai – ant šlapios kelio dangos, kai stabdoma iš 80 km/val. greičio, ir ant sniego, kai stabdoma iš 50 km/val. greičio. Rezultatas – unikali modelių, kurių paprastai testuose nepamatytume, apžvalga. Taigi apžvelkime sudėtingiausią 2023 m. padangų testą.

Ir vėl sėkmingiausias modelis buvo ” Bridgestone” LM-005, kuris, kaip ir pirmajame šių metų ACE/ARBÖ/GTÜ teste, laimėjo absoliučiai geriausią rezultatą ant šlapios dangos. Tačiau šį kartą buvo vertinamas tik stabdymo kelias, tačiau dar pamatysime išsamų testą, į kurį pateko 20 geriausių padangų. Antroje vietoje randame “Michelin Pilot Alpin 5”, kuri taip pat renka apdovanojimą po apdovanojimo ir jos pozicija nestebina. Trečioje vietoje yra “Goodyear” naujokė ” Goodyear Ultragrip Performance 3“, kurią labai smalsu pamatyti galutiniame teste, nes kol kas neturime jokių kitų važiavimo duomenų apie ją.

Tačiau toliau darosi įdomu – prieš septintoje vietoje esančią, dabar jau legendinę ContiWinterContact TS870P, yra trys pigesnės padangos – Kleber Krisalp HP3, jos sesuo dvynė BFGoodrich G-FORCE WINTER 2 su beveik identiškomis vertėmis ir praėjusių metų naujokė Firestone Winterhawk 4. Kalbant apie “Kleber” ir “BF Goodrich” padangas, po ilgamečių bandymų jau žinome, kad jos yra labai stiprios ant sniego, įskaitant stabdymo kelią, todėl šis testas joms tinka. Tai mano labai dažnai rekomenduojami žieminių padangų modeliai, todėl tikiu, kad galutiniame teste jie patvirtins savo pozicijas. Firestone Winterhawk 3 pozicija taip pat maloniai nustebino, ir tai dėl to, kad ji yra malonus kontrastas minėtoms Kleber ir BFGoodrich padangoms. Tiesą sakant, ji šiek tiek stipresnė ant šlapios dangos, o tai taip pat neabejotinai ras savo pirkėjų. Toliau eilės tvarka randame “Hankook”, “Pirelli” ir “Laufenn”.

Tačiau taip pat trumpai apžvelkime padangas, kurios šiek tiek nuvylė, būtent “Dunlop Winter Sport 5”, kuri rinkoje yra nuo 2015 m. ir kuriai labai reikia atnaujinimo – ją taip pat lenkia “Barum Polaris 5”, o “Viking” vejasi iš paskos. Dar blogiau yra su “Vredestein Wintrac Pro”, kuri vos nepateko į galutinę atranką iš 17 vietos, tačiau joje padangos turės galimybę įrodyti savo skirtingas savybes. Kita vertus, nepamatysime palyginti populiarių pigesnių Kumho WinterCraft WP52, Yokohama BluEarth-Winter V906, Nexen WinGuard Sport 2 WU7, Giti Gitiwinter W2, užėmusių 25-28 vietas, taip pat Nankang Winter Activa SV-3, užėmusių net 35 vietą. Misto. Tomket Snowroad PRO 3 rezultatai taip pat buvo liūdni – užėmė net 51 vietą.

Netrukus turėtų būti paskelbtasgalutinis “Autobild” testas ir mums tikrai įdomu pamatyti rezultatus – daug vilčių dedame į naująją “Goodyear” padangą, o daug žadančios “Firestone Winterhawk 4”, kuri gali tapti perspektyviu pasirinkimu taupesniems vairuotojams, testų dar nėra per daug. Kartu į galutinį sąrašą pateko ir daug labai biudžetinių variantų, kuriems kituose bandymuose neskiriama vietos, todėl pamatysime, ar yra stebuklinga padanga, galinti taupyti piniginę ir kartu užtikrinti saugų veikimą žiemą.

Visus 54 padangų stabdymo kelio bandymo rezultatus rasite čia ->