R ir ZR padangos: pagrindiniai skirtumai jūsų automobiliui

Įvadas

Norint užtikrinti optimalias automobilio eksploatacines savybes, saugumą ir vairavimo komfortą, būtina pasirinkti tinkamas padangas. Kadangi yra daugybė įvairių padangų pavadinimų ir specifikacijų, priimti pagrįstą sprendimą gali būti sudėtinga. Šiame tinklaraščio įraše nagrinėsime R ir ZR padangų skirtumus, padėsime suprasti jų unikalias savybes ir išsiaiškinti, kuris tipas gali būti tinkamiausias jūsų automobiliui.

R padangos: pagrindai

R padangos, arba radialinės padangos, yra įprastas padangų tipas, kurį galima rasti ant daugelio lengvųjų automobilių, visureigių ir lengvųjų sunkvežimių. Pavadinime esanti raidė “R” reiškia “radialinė”, o tai reiškia vidinę padangos konstrukciją. Radialinėse padangose audinio, plieno ar kitų medžiagų sluoksniai išdėstyti radialiniu raštu per visą padangą nuo protektoriaus centro iki šoninės sienelės. Tokia konstrukcija turi keletą privalumų:

 1. Geresnis važiavimo komfortas: Radialinė konstrukcija leidžia šoninėms sienelėms lengviau lankstytis, sugeria kelio nelygumus ir užtikrina sklandesnį važiavimą.
 2. Efektyvesnis degalų naudojimas: Dėl lanksčios konstrukcijos radialinės padangos sukelia mažesnį pasipriešinimą riedėjimui, todėl gali būti ekonomiškesnės.
 3. Geresnė trauka: Radialinė konstrukcija padeda tolygiai paskirstyti slėgį protektoriaus paviršiuje, todėl padangos geriau sukimba su keliu ir pagerina sukibimą.

ZR padangos: aukštos kokybės pasirinkimas

ZR padangos, dar vadinamos didelio našumo padangomis, skirtos transporto priemonėms, kurioms reikia išskirtinio valdymo, greičio ir gebėjimo įveikti posūkius. Pavadinime esanti raidė “Z” reiškia “greičio reitingą”, o tai reiškia, kad šios padangos skirtos važiuoti didesniu nei 240 km/val. greičiu. R raidė ZR padangose taip pat reiškia radialinę padangą, t. y. jos turi tokias pačias radialinės konstrukcijos savybes kaip standartinės R padangos. Tačiau ZR padangos turi keletą papildomų privalumų:

 1. geresnis valdymas: ZR padangos paprastai turi standesnius šoninius paviršius ir didesnį kontaktinį plotą, todėl geriau sukimba su kelio danga ir yra geriau valdomos važiuojant dideliu greičiu.
 2. Geresnis šilumos išsklaidymas: Važiuojant dideliu greičiu susidaro daug šilumos, dėl kurios standartinės padangos gali greitai susidėvėti. ZR padangos sukurtos taip, kad geriau atlaiko ir išsklaido šilumą, todėl užtikrina optimalų veikimą ir ilgaamžiškumą.
 3. Greičio galimybės: Kaip minėta anksčiau, ZR padangos skirtos važiuoti dideliu greičiu, todėl jos tinka į didelius rezultatus orientuotoms transporto priemonėms ir vairavimo entuziastams.
Tai ZR ” Michelin Pilot Sport” padanga ant 345 AG “Ford Focus RS”. Padanga gali važiuoti 300 km/val. ir didesniu greičiu

Su ZR padangomis susiję greičio indeksai

Padangos greičio indeksas žymimas raide, kuri atitinka tam tikrą didžiausią greitį. Čia pateikiama ZR padangoms aktualių greičio indeksų lentelė:

Greičio indeksasDidžiausias greitis (km/h)
W270
Y300
(Y)Virš 300

Nors ne visos padangos, kurių greičio indeksas W arba didesnis, turi būti ZR padangos, tačiau tai yra labai dažnas atvejis ir dažniausiai tai būna UUHP padangos ir kitos padangos, skirtos dinamiškam važiavimui dideliu greičiu. Kartais automobilių gamintojai automobilio dokumentuose reikalauja naudoti ZR padangas, ir jei taip yra, turėtumėte jas naudoti. Tačiau pagrindinis jūsų rūpestis visada turėtų būti greičio indeksas, kuris yra standartizuotas visų padangų gamintojų. Tai, ar padanga parduodama kaip ZR, ar tik kaip R, yra tik gamintojų sprendimas ir neturi turėti jokios reikšmės kokybei ar sportiškumui. Svarbiausia priimant sprendimą turėtų būti jūsų pačių atlikti tyrimai, pageidautina, kad jie apimtų ir padangų bandymus.

Tai originali “Hankook” padanga, montuojama ant “Cupra Formentor VZ5”, 390 AG 5 cilindrų didelės galios automobilio. Nors padangai suteikta Y kategorija ir ji gali važiuoti 300 km/h greičiu, o jos pavadinime įrašyta Z, o tai reiškia, kad tai turėtų būti ZR padanga, jos pavadinime nėra ZR.

Kad būtų aiškiau, suskirstykime, ką reiškia kiekvienas padangos žymėjimas:

Yokohama Advan Sport V105 245/40ZR20 99Y XL RPB

Kiekviena padangos žymėjimo dalis suteikia svarbios informacijos apie padangos specifikacijas ir eksploatacines savybes. Išskaidykime žymėjimą, kad suprastume kiekvieną sudedamąją dalį:

 1. Yokohama: Padangos žymuo: padangos prekės ženklas arba gamintojas.
 2. Advan Sport V105: padangos modelio pavadinimas, kuris paprastai nurodo jos konstrukciją ir eksploatacines savybes.
 3. 245: Padangos plotis milimetrais. Šios padangos plotis yra 245 mm.
 4. 40: Padangos kraštinių santykis, t. y. padangos šoninės sienelės aukštis, išreikštas jos pločio procentais. Šiuo atveju šoninės sienelės aukštis sudaro 40 % padangos pločio (245 mm).
 5. ZR: Padangos konstrukcijos tipas ir eksploatacinių savybių kategorija. ZR reiškia radialinę padangą (R) su Z greičio kategorija, skirtą didelės galios transporto priemonėms ir galinčią važiuoti didesniu nei 240 km/h (149 mylių per valandą) greičiu.
 6. 20: ratlankio, kuriam skirta padanga, skersmuo, matuojamas coliais. Ši padanga skirta 20 colių ratui.
 7. 99Y: padangos apkrovos ir greičio indeksas, nurodytas skliausteliuose. 99 yra apkrovos indeksas, kuris rodo didžiausią padangos keliamąją galią (maždaug 775 kg arba 1709 svarų). “Y” yra greičio indeksas, rodantis, kad padanga pritaikyta važiuoti iki 300 km/h greičiu.
 1. XL: Tai reiškia “Extra Load” (papildoma apkrova). XL padangų konstrukcija yra sustiprinta, todėl jos gali gabenti didesnes apkrovas, palyginti su standartinėmis padangomis. Tai ypač naudinga didesnėms ar sunkesnėms transporto priemonėms arba kai reikia vežti sunkius krovinius.
 2. RPB: ši santrumpa reiškia “ratlankio apsaugos juostą”. RPB – tai į padangos konstrukciją įtraukta funkcija, kuri papildomai apsaugo ratlankį nuo bordiūro pažeidimų. Šis iškilus guminis briauna veikia kaip buferis, sumažinantis tikimybę, kad lengvojo lydinio ratlankio ratlankis prisiliestų prie bordiūro ar kitų kliūčių.

Pažvelkime į padangą su didžiausiu įmanomu greičio indeksu (Y), skirtą automobiliams, kurių greitis viršija 300 km/h+:

Falken Azenis FK510 225/40 ZR18 92(Y) XL MFS

 1. 225: Padangos plotis milimetrais. Šios padangos plotis yra 225 mm.
 2. 40: Padangos kraštinių santykis, t. y. padangos šoninės sienelės aukštis, išreikštas procentais nuo jos pločio. Šiuo atveju šoninės sienelės aukštis sudaro 40 % padangos pločio (225 mm).
 3. ZR: Padangos konstrukcijos tipas ir eksploatacinių savybių kategorija. ZR reiškia radialinę padangą (R) su Z greičio kategorija, skirtą didelės galios transporto priemonėms ir galinčią važiuoti didesniu nei 240 km/h (149 mylių per valandą) greičiu.
 4. 18: ratlankio, kuriam skirta padanga, skersmuo, matuojamas coliais. Ši padanga skirta 18 colių ratui.
 5. 92(Y): Padangos apkrovos ir greičio indeksas skliausteliuose. “92” yra apkrovos indeksas, kuris rodo didžiausią padangos keliamąją galią (maždaug 630 kg arba 1 389 svarų). “(Y)” – greičio indeksas, reiškiantis, kad padanga skirta važiuoti didesniu nei 300 km/h (186 mph) greičiu.
 6. XL: Tai reiškia “Extra Load” (papildoma apkrova). XL padangų konstrukcija yra sustiprinta, todėl jos gali gabenti didesnes apkrovas, palyginti su standartinėmis padangomis. Tai ypač naudinga didesnėms ar sunkesnėms transporto priemonėms arba kai reikia vežti sunkius krovinius.
 7. MFS: ši santrumpa reiškia “Maksimalus flanšo skydas”. MFS – tai į padangos konstrukciją įtraukta funkcija, kuri papildomai apsaugo ratlankį nuo bordiūro pažeidimų. Ji panaši į anksčiau minėtą RPB (ratlankio apsaugos juostos) funkciją. Šis iškilus guminis kraigas veikia kaip buferis ir sumažina tikimybę, kad lengvojo lydinio ratlankio ratlankis prisiliestų prie bordiūro ar kitų kliūčių.