2023 m. vasarinių padangų bandymai: Išsami geriausių rinkoje esančių modelių apžvalga

Sveiki atvykę į šiandienos straipsnį, kuriame apžvelgiame 2023 m. vasarinių padangų bandymus. Vasaros sezonas jau įsibėgėja, todėl atėjo laikas keisti automobilių padangas į vasarines. Todėl, remdamiesi aštuoniais vasarinių padangų bandymais, kuriuose iš viso dalyvavo daugiau kaip 100 skirtingų modelių, sudarėme geriausių vasarinių padangų modelių sąrašą. Nieko nelaukdami pasinerkime į rezultatus.

Mūsų apžvalgos pagrindą sudaro įvairių organizacijų atlikti bandymai, apimantys įvairių dydžių padangas – nuo įprastų (205/55 R16) iki sportinių (235/35 R19). Tarp bandymų verta paminėti ir žurnalo “Automotorsport” išbandytą neįprastą 255/45 R20 dydžio padangą, kuri populiari tarp elektromobilių. Išsamiausius bandymus atliko ADAC ir “Autobild”, kurie išbandė po 50 padangų. ADAC išsamiai išbandė jas visas, norėdama pažymėti 50 metų nuo padangų bandymų pradžios, o “Autobild”, kaip ir kasmet, daugiausia dėmesio skyrė stabdymo keliui, kur vėliau išsamiau išbandė 20 geriausių padangų.

Absoliuti nugalėtoja “Continental SportContact 7

Remiantis vidutinėmis bandymų vietomis, geriausiai pasirodė “Continental” padangos, kurių trys atstovės pateko į geriausiųjų ketvertuką: ” SportContact 7“, ” PremiumContact 7 ” ir jos pirmtakė “PremiumContact 6”. UHP padangų kategorijoje geriausiai pasirodė “Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6”. Tarp žemesnės klasės padangų geriausiai pasirodė “Kumho”, “Firestone” ir “Falken”. Jei norite sutaupyti, galite rinktis “Hankook” aukščiausios klasės padangas, ypač naująsias “Ventus Prime 4”. Tačiau dabar “Hankook” padangas priskyrėme aukščiausios klasės padangų kategorijai, nes manome, kad būtent ten jos teisėtai priklauso, remiantis bandymų rezultatais ir originalios įrangos naudojimu naujuose automobiliuose. Tarp biudžetinių padangų “Nexen N Fera” yra priimtinas pasirinkimas.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, sportinė padanga su mažu pasipriešinimu riedėjimui

Penkiuose bandymuose, kuriuose ji dalyvavo, nugalėjo naujas “Continental” modelis “SportContact 7”. Nepaisant sportinio pavadinimo ir priklausymo UUHP kategorijai, ši padanga yra universali, pasižymi trumpu stabdymo keliu, puikiu valdymu, dideliu atsparumu akvaplanavimui ir palyginti mažu pasipriešinimu riedėjimui. Patogesnė ir ekonomiškesnė yra “PremiumContact 7” padanga, kurioje daugiausia dėmesio skiriama saugumui ir eksploatacinėms savybėms ant šlapios dangos. Paradoksalu, tačiau ji pasižymi aukštesnėmis nei vidutinės sportinėmis savos klasės turistinių padangų savybėmis.

Continental nebesiūlo UHP vasarinių padangų varianto, tačiau Goodyear gali užpildyti atsiradusią laisvą vietą – Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 pasižymi sportiniu valdymu, mažu pasipriešinimu riedėjimui ir geru komfortu. Ji nėra tokia orientuota į sausus kelius kaip “SportContact 7”, be to, ji sukurta atsižvelgiant į elektromobilius ir hibridus, todėl ją galima naudoti kasdieniam naudojimui – ji nėra triukšminga, ekonomiška ir pasižymi geru patvarumu.

Bridgestone Potenza Sport

Vairuotojams, kurie renkasi grynai sportinę padangą, kurioje daugiausia dėmesio skiriama sportiškam važiavimui sausu keliu, ” Bridgestone Potenza Sport ” yra geras kandidatas. Ši padanga užtikrina greitą valdymą ir aiškią reakciją į vairo mechanizmą sausoje kelio pusėje, tačiau šiek tiek mažesnio komforto ir atsparumo akvaplanavimui sąskaita. Vis dėlto tai puikus pasirinkimas entuziastingiems kasdieniniams vairuotojams.

Negalime pamiršti ir naujosios “Michelin” padangos ” Pilot Sport 5″. Ši legendinė naujos kartos padanga užtikrina subalansuotą valdymą ant sausos ir šlapios dangos, gerą patvarumą ir komfortą, tačiau jos įsigijimo kaina yra didesnė. Jos išskirtinumas – puikių sportinio valdymo savybių derinys per visą ilgesnį nei vidutinį eksploatavimo laiką. Taupesniems vairuotojams siūlomas “Primacy 4+” modelis, pasižymintis dar didesne rida ir komfortu. Padangų ilgaamžiškumu “Michelin” tiesiog išsiskiria, ir niekam dar nepavyko prilygti šiam lyderiui.

Mūsų apžvalgose nepamirštama galimybė sutaupyti nesumažinant saugumo. Viena iš tokių kandidačių yra “Falken ZE310″, pasižyminti aukštu sausos ir šlapios dangos saugumu, tačiau šiek tiek mažesnio ekologiškumo ir ilgaamžiškumo kaina. Kitas variantas – ” Hankook Ventus Prime 4″, sėkmingos “Ventus Prime 3″ įpėdinė, kuri nuo 2016 m. vis sėkmingiau dalyvauja bandymuose. Naujajame modelyje daugiausia dėmesio skiriama važiavimo savybėms, degalų sąnaudoms, pasipriešinimui riedėjimui ir ridai. Ventus Prime 4 įrodo, kad mažesnė pirkimo kaina nebūtinai reiškia mažesnę ridą. Sportiškesniam vairavimui skirta ” Hankook S1 Evo3” – UUHP maksimalaus sukibimo padanga, kuri gali būti prieinamesnė alternatyva “Michelin Pilot Sport 5”, nes yra maždaug 30 % pigesnė. Ir tai nėra antrarūšė padanga – “Audi”, BMW, “Mini Mercedes-Benz” ir net “Porsche” ją patvirtino kaip originalią įrangą savo automobiliams “718” ir “Taycan”.

“Hankook S1 Evo3” kaip gamyklinė įranga “Mini SE” automobiliui

Jei rinktumėmės griežtai nebrangius modelius, tuomet geriausias pasirinkimas būtų Čekijoje gaminama ” Nexen N Fera“. Šios padangos labai geros važiuojant sausa danga, tačiau šiek tiek atsilieka nuo aukštesnės kokybės modelių važiuojant šlapia danga, taip pat pagal nusidėvėjimą. Vis dėlto, palyginti su kitomis pigiomis padangomis, ją galima rekomenduoti.

Tikimės, kad mūsų 2023 m. vasarinių padangų testų apžvalga padėjo jums išsirinkti idealias padangas savo automobiliui. Nesvarbu, ar ieškote komforto, sportiškumo, ar ekonomiškumo, rinkoje yra daugybė kokybiškų variantų, atitinkančių jūsų poreikius. Pasinaudokite mūsų 2023 m. vasarinių padangų testų suvestine ir raskite savo automobiliui tinkamas padangas.