Vasarinės padangos: tinkamų padangų pasirinkimas 2023 m.

Vasara – puikus metas pasimėgauti kelione, leistis į ilgą kelionę ar tiesiog pasivažinėti automobiliu. Tačiau svarbu nepamiršti, kad vasarą oro sąlygos gali būti atšiaurios, todėl būtina turėti tinkamas padangas, kad kelionė būtų sklandi ir saugi. Vasarinės padangos yra specialiai sukurtos taip, kad optimaliai veiktų esant aukštai temperatūrai ir užtikrintų puikų sukibimą su kelio danga bei valdymą net ir šlapiuose keliuose. Rinkoje yra tiek daug galimybių, todėl išsirinkti tinkamas vasarines padangas gali būti nelengva užduotis. Visus 2023 m. vasarinių padangų bandymus išsamiai analizuojame pagrindinėje svetainėje. Šiame tinklaraščio įraše pateiksime keletą patarimų, ko galite tikėtis 2023 m. rinkoje.

Continental pristatė SportContact 7

Pirmaujanti padangų gamintoja “Continental” pranešė pristačiusi naują aukštos kokybės padangą ” SportContact 7“, tinkančią sportiškiems automobiliams. Šią padangą bus galima įsigyti rudenį, ji bus gaminama nuo 19 iki 23 colių dydžio, o per ateinančius metus gaminių linija bus toliau plečiama. Naujoji “SportContact 7” padanga pasižymi geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis: 10 % didesnė rida lenktynių trasoje, 8 % trumpesnis stabdymo kelias ant šlapios dangos ir 17 % ilgesnis tarnavimo laikas. Prisitaikanti protektoriaus konstrukcija ir “BlackChili” gumos mišinys užtikrina maksimalų sukibimą su kelio danga ir valdymą tiek šlapiu, tiek sausu oru. Ši naujoji padanga buvo sukurta įvairiems lengviesiems automobiliams, įskaitant superautomobilius, aukštos klasės automobilius ir sportinius automobilius.

Ankstesnis modelis “Continental SportContact 6” gavo aukštus įvertinimus daugybėje padangų bandymų, kuriuos atliko “Autobild” ir “Sportscars”. 2021 m. “Autobild” ją įvertino ir “labai gerai”, ir “pavyzdingai”. 2020 m. “Autobild” ją įvertino “pavyzdingai”, o 2018 m. “Autobild” atliktame teste ji užėmė pirmąją vietą ir gavo įvertinimą “pavyzdinga (testo nugalėtoja)”. Padanga taip pat gavo “pavyzdinį” įvertinimą “Sportscars” atliktuose bandymuose 2017 ir 2016 m. Šie bandymų rezultatai rodo aukštos kokybės ir nuoseklias “Continental SportContact 6” savybes, todėl naujasis modelis yra puikus kandidatas į 2023 m. vasarines padangas.

Goodyear atsakė su Asymmetric 6

Bendrovė “Goodyear” išleido savo naujausią aukštos kokybės padangą “Eagle F1 Asymmetric 6”, kuri pakeičia labai sėkmingą “Asymmetric 5” ir pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis tiek ant šlapios, tiek ant sausos kelio dangos. Padangoje įdiegta naujausia “Goodyear” technologija “Dry Contact Plus”, kuri prisitaiko prie apkrovos pokyčių, todėl vairuotojams suteikia didesnį sukibimą ir reaktyvumą atliekant ekstremalius manevrus. Padangos “Wet Braking Pro” technologija su naujoviška nauja dervos sistema suteikia vairuotojams geresnį sukibimą drėgnuose ar šlapiuose keliuose. Padanga taip pat pritaikyta elektra varomiems automobiliams, jos triukšmą slopinantis raštas sumažina triukšmą 1 dB, o plonesnis lamelės dizainas sumažina triukšmo dažnius. Taip pat sumažintas bendras padangos svoris, aerodinamiška šoninės sienelės forma ir nauja mišinio technologija, mažinanti pasipriešinimą riedėjimui, o visa tai prisideda prie didesnio elektromobilių degalų naudojimo efektyvumo ir nuvažiuojamo atstumo. Iki 2023 m. “Eagle F1 Asymmetric 6” bus galima įsigyti 65 dydžių nuo 17 iki 22 colių padangas.

Padanga “GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5” sulaukė didelio pasisekimo – ją išbandė kelios organizacijos ir ji gavo aukštus įvertinimus bei reitingus. Ji laimėjo 5 bandymus ir gavo teigiamus įvertinimus 9 bandymuose. O naujojo modelio Asymmetric 6” padangos rezultatai tik gerėja – ji laimėjo visus 3 testus, kuriuose buvo pristatyta 2022 m.

Michelin prisijungia prie vakarėlio su Pilot Sport 5

Michelin pristatė naujausią vasarinę padangą MICHELIN Pilot Sport 5, skirtą aukštos klasės sportiniams automobiliams ir sedanams. Ši padanga pasižymi unikaliu sportinių savybių ir ilgaamžiškumo deriniu, todėl, palyginti su pagrindiniais konkurentais, ji yra geriausiai sportinės kategorijos vasarinė padanga pagal tarnavimo laiką. Jos “Dynamic Response” technologija, jau patikrinta automobilių sporte, užtikrina išskirtinį reaktyvumą posūkiuose, o hibridinis aramido ir nailono sluoksnis užtikrina optimalų vairavimo nurodymų perdavimą, dar labiau padidindamas vairavimo malonumą. Dvigubo sportinio protektoriaus dizaino technologija užtikrina maksimalų valdymą, užtikrindama puikų sukibimą ir stabdymą tiek ant sausos, tiek ant šlapios dangos. Padanga taip pat pasižymi gilaus juodo aksomo išvaizda, kuri pagerina automobilio estetiką. Nuo sausio 1 d. Europoje galima įsigyti 50 matmenų nuo 17 iki 21 colio dydžio padangas MICHELIN Pilot Sport 5, o nuo kovo 1 d. – visame pasaulyje. Tai penktosios kartos “Pilot Sport” asortimento padanga ir tikimasi, kad ji bus tokia pat sėkminga, kaip ir apdovanojimus pelniusi jos pirmtakė – “MICHELIN Pilot Sport 4” padanga.

Naujoji padanga jau buvo pristatyta “Tyrereviews 2022” vasarinių padangų teste, kuriame “Michelin Pilot Sport 5” yra padanga, kuri “tęsia tai, ką baigė “Pilot Sport 4″, nes yra padanga, kuri beveik viską daro gerai!” Apžvalgoje pažymima, kad padanga pasižymi puikiu sukibimu sausoje ir šlapioje kelio dangoje, trumpu stabdymo keliu bet kokiomis sąlygomis ir didžiausiu grupėje atsparumu akvaplanavimui. Nors padangos išorinis triukšmas yra vidutinis, o jos valdymo savybės nedinamiškos ir pasižymi dideliu nepaslankumu, “Michelin Pilot Sport 5” vis tiek laikoma patikimu pasirinkimu aukštos klasės sportiniams automobiliams ir sedanams.

Hankook Ventus Prime 4 – aukščiausios kokybės už geresnę kainą

Hankook Ventus Prime 4 yra aukščiausios klasės komfortinė padanga, pasižyminti geresnėmis savybėmis, palyginti su savo pirmtake Ventus Prime 3, kuri nuo 2016 m. buvo labai gerai vertinama padangų testuose. Naujoji padanga pasižymi didesne rida dėl “didelės ridos mišinio technologijos”. Ši technologija lemia didesnį protektoriaus blokų standumą, todėl mažėja pasipriešinimas riedėjimui ir mažiau dėvisi. Padanga taip pat pasižymi geresnėmis valdymo ir stabdymo savybėmis, ypač ant šlapių kelių. Inžinieriai padidino padangos triukšmo komfortą pašalindami galimus triukšmo šaltinius ir protektoriaus blokų kraštams suteikdami radialinę pleišto formos 3D struktūrą. Padangą “Ventus Prime 4” galima įsigyti 67 dydžių nuo 16 iki 20 colių, jos protektoriaus plotis – nuo 195 iki 255 mm, kraštinių santykis – nuo 40 iki 65, o greičio indeksai – nuo H iki Y.

Europoje “Ventus Prime 3” yra geriausiai parduodama padanga, kurios nuo 2015 m. parduota daugiau kaip 20 mln. vienetų. Ši padanga pelnė daugybę tarptautinių apdovanojimų ir buvo montuojama į įvairius “Audi”, “Ford”, “Hyundai”, MINI, “Opel”, “Seat”, “Škoda” ir VW modelius. Padangos “Ventus Prime 4” tikslas – tęsti šią sėkmę, siūlant dar daugiau saugumo, komforto ir aplinkosauginių savybių. Padanga buvo išbandyta ir patobulinta naujai pastatytame “Hankook” bandymų centre Idiadoje (Ispanija), kur inžinieriai dirbo tobulindami padangos valdymo savybes ir triukšmo komfortą. Palyginti su “Ventus Prime 3”, padanga pasižymi iki 20 % didesne rida, geresniu valdymu ir mažesniu triukšmu.