ADAC paskelbė 2023 m. žieminių padangų testą, laimėjo “Continental”, “Michelin” liko antra

ADAC paskelbė savo kasmetinį žieminių padangų testą, kurio metodika nuo praėjusių metų pasikeitė ir kuriame daug daugiau dėmesio skiriama aplinkosaugai ir tvarumui, kurie dabar sudaro 30 proc. bendro įvertinimo, o tai yra daug. Dėl skirtingų kriterijų rezultatai paprastai būna kitokie nei kitų testų rezultatai, o šiemet ne kitaip yra ir su 225/45 R17 dydžio padangomis.

Sudėtis

Buvo išbandyta 11 padangų, tačiau nepamatėme nė vienos naujos padangos – Nokian Snowproof vis dar įtraukta į sąrašą su pirmąja versija, nors išleista Nokian Snowproof 2, taip pat nėra GoodYear UltraGrip Performance 3 padangos, vietoj jos – senesnė GY UG Performance+ versija.

Pirmoje vietoje yra patikrinta Continental padanga WinterContact TS870. Pirmąją vietą ji pelnė daugiausia dėl savo aukštesnių nei vidutinių valdymo savybių ant sniego, kai ADAC viena iš nedaugelio matuoja stabdymo kelią ant ledo, kur minėtoji Continental padanga yra pranašesnė. Antroji disciplina, kurioje ši padanga išsiskiria, yra ištvermė – ADAC prognozuoja, kad ji nuvažiuos 55 900 km.

Antrąją vietą užima Michelin Alpin 6 – padanga, kuriai dar geriau sekasi aplinkosaugos vertinime, daugiausia dėl jos ridos, kuri, kaip prognozuojama, sieks 61 000 km. Ji taip pat labai gerai stabdo ant ledo, t. y. disciplinoje, kuri kituose bandymuose paprastai praleidžiama. Palyginti su “Continental”, jis ypač atsilieka ant šlapios dangos, tačiau kitais atžvilgiais jis vis dar yra antras geriausias bandyme pagal važiavimo savybes.

GOODYEAR UltraGrip Performance+ padangos yra panašios, tačiau jos nėra tokios patvarios ir patvarios, todėl nukrito į trečiąją vietą po “Michelin”. Būtų įdomu sužinoti, kaip palyginti naujesnę “UltraGrip Performance 3”. Ketvirta liko 2015 m. pristatyta padanga, kuri ne taip gerai pasirodė naujesniuose bandymuose, tačiau čia jai pavyko laimėti būtent dėl dėmesio aplinkai, ypač dėl jos patvarumo. Tačiau ant šlapios dangos jos įvertinimas buvo sumažintas iki patenkinamo, o tai pablogino bendrą valdymo rezultatą.

Bridgestone – kitur nugalėtojas, čia priešpaskutinis – kodėl?


Teste dalyvavo ir daug kitų padangų, todėl rekomenduoju peržiūrėti visą toliau pateiktoje nuorodoje esančią lentelę, kurioje galėsite susidaryti bendrą kiekvienos padangos savybių vaizdą. Tačiau likusioje dalyje vis tiek noriu sutelkti dėmesį į tai, kaip BRIDGESTONE BLIZZAK LM005 gali laimėti kai kuriuos bandymus, o kai kuriuose atsidurti pradinės lentelės apačioje, kaip čia, ADAC bandyme. Tai vaizdžiai parodo, kaip reikėtų vertinti padangų testus. Nes negalima tiesiog absoliučiai imti testų rezultatų, juos reikia interpretuoti atsižvelgiant į konkretų naudojimo atvejį.

Taigi pažvelkime į minėtų “Bridgestone” padangų rezultatus – lyginant atskiras disciplinas su kitais bandymais, išmatuotos vertės yra panašios. Tad kaip įmanoma, kad ji užėmė 11 vietą? Taip yra dėl skirtingų testų prioritetų. ADAC blogiausiai subdisciplinai skiria bendrą abiejų pagrindinių išmatuotų disciplinų įvertinimą. Taigi, jei padanga sniege gauna 4 balus, ji negali gauti geresnio bendro įvertinimo nei 4. Taip nutiko “Bridgestone” padangai – už sniegą ji gavo 3,2 balo, o taip nutiko dėl stabdymo ant ledo, kurio, kaip jau minėjome, kiti bandymai nevertina. Dėl pirmiau minėtos testo logikos nepadėjo ir aukštesnis nei vidutinis stabdymo ant sniego rezultatas, todėl bendras rezultatas buvo 3,2, o aplinkosauginių charakteristikų kategoriją sugadino jos rida, kuri buvo išmatuota vos 36 100 km, t. y. mažiausia šiame teste. Kituose bandymuose jos rezultatai nėra tokie prasti, tačiau čia taip atsitiko dėl to, kad bandyme dalyvavo daugiausia turistinės padangos, o kituose bandymuose ji dažnai lyginama su UHP padangomis.

Apibendrinimas

Apskritai, pakeitus vertinimo mechanizmą, į ADAC testus reikia žiūrėti šiek tiek kitaip – jei jums pirmiausia rūpi valdymo savybės, verta peržiūrėti testą padanga po padangos ir įvertinti, kokie kriterijai jums svarbūs. Taip pat peržiūrėkite kitus 2023 m. žieminių padangų testus, kad visapusiškai suprastumėte jums prieinamas galimybes. Šiek tiek gaila, kad vertinant poveikį aplinkai nėra naujesnių modelių arba tik elektra varomiems automobiliams skirtų modelių. Tačiau tikėkimės, kad tai pamatysime kitą kartą.

Visus testo rezultatus rasite čia ->