“Michelin Pilot Sport” serijos paaiškinimai: Nuo elektromobiliams optimizuotų modelių iki lenktynių trasų čempionų

Šiandienos reguliaraus ciklo dalyje gilinamės į kultinę “Michelin Pilot Sport” padangų seriją. Per daugelį metų ši kolekcija įtvirtino savo, kaip sportinių padangų simbolio, statusą. Nors “Pilot Sport” pavadinimas puošia visas “Michelin” sportines padangas, jos labai skiriasi. Kad būtų aiškiau, suskirstėme padangas nuo mažiausiai sportiškų iki labiausiai sportiškų.

Pilot Sport EV

Kaip rodo pavadinimas, “Pilot Sport EV” yra šviežias variantas, specialiai sukurtas sportiškiems elektriniams automobiliams. Šioms transporto priemonėms keliami išskirtiniai reikalavimai – jos pasižymi didesniu svoriu, demonstruoja ekstremalų pagreitį, be to, be vien tik į našumą orientuotų aspektų, joms dažnai taikomi siauresni padangų matmenys, siekiant optimizuoti ridą. “Michelin” meistriškai atsižvelgė į visus šiuos veiksnius, sukurdama specialų “Pilot Sport” padangų variantą, skirtą elektra varomiems automobiliams. Ši padanga pasižymi savybėmis, kurių paprastai ieškoma šioje kategorijoje – mažu pasipriešinimu riedėjimui, protektoriaus konstrukcija, pritaikyta didesniam transporto priemonės svoriui, ir triukšmo slopinimu, užtikrinančiu tylų veikimą, kai nėra vidaus degimo variklio. Šį tylų veikimą palengvina “Michelin Acoustic” technologija, iš esmės padangos viduje esantis putplasčio įdėklas, kuris slopina riedėjimo garsą. Žinoma, ši padanga, kaip “Pilot Sport” linijos dalis, taip pat pabrėžia sportišką vairavimą. Su šia padanga “Michelin” žada malonią vairavimo patirtį elektromobiliuose. Nors dar nebuvo atlikti jokie nepriklausomi bandymai, nekantraujame sužinoti, ar ši padanga pateisins “Michelin” teiginius, atsižvelgiant į tai, kad nė viena “Pilot Sport” serijos padanga dar nebuvo įvertinta prastai.

“Pilot Sport” – PS4,PS5

Antra pagal ekologiškumą ir kartu populiariausia versija yra bazinė “Pilot Sport”, sutrumpintai vadinama tiesiog PS, kuri dabar yra antra mažiausiai sportiška asortimente. Šiame modelyje stengiamasi suderinti dinamišką vairavimą ir ilgaamžiškumą, išsaugant važiavimo savybes per visą eksploatavimo laikotarpį. Jame ypač pabrėžiamas našumas esant šlapiai dangai ir pasižymi įspūdinga šoninių sienelių estetika.

Penktoji šios padangos karta, pristatyta 2022 m., jau pelnė pagyrimų įvairiuose bandymuose. Kaip pagrindiniai jos trūkumai paprastai nurodomi aukštesnė kaina ir tai, kad R19 ir aukštesnės klasės modeliuose pirmenybė teikiama mažam pasipriešinimui riedėjimui, o ne manevringumui. Tačiau šios problemos sprendžiamos sportiškesniuose asortimento variantuose. Nepaisant šių priekaištų, ši “Pilot Sport” padangos versija puikiai tinka važiuoti šlapia kelio danga, o jos patvarumas – “Michelin” skiriamasis bruožas – dažnai giriamas bandymuose. Kalbant apie vairavimo dinamiką, ji labiau linkusi į saugų nesuvaldymą nei į sportišką per didelį sukiojimą. Ši savybė, sąmoningai sukurta dėl saugumo, užtikrina stabilumą ir apsaugo nuo galimo kontrolės praradimo, todėl ji ypač tinka kasdieniam vairavimui, nors gali ne visiškai patenkinti tuos, kurie ieško sportiškesnio vairavimo.

Michelin Pilot Sport 5: Testai
RankingOrganizacijaįvertinimasMatmuoMetai
1Tyre ReviewsTesto nugalėtojas225/45 R172022
2Tyre ReviewsLabai rekomenduojama225/40 R182023
3AutobildIšskirtinis225/40 R182023
2AutobildIšskirtinis225/45 R182023
3ACELabai rekomenduojama225/45 R182023
6Autobild225/45 R182023
5AutozeitungLabai rekomenduojama235/35 R192023

Konkurencijoje išsiskiria tokios padangos kaip “Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6”, “Continental PremiumContact 7” (sportiškesnė “SportContact” serija yra panašesnė į “Pilot Sport S”), “Bridgestone Turanza Sport” (taip pat šiek tiek sportiškesnė nei PS) ir “Hankook S1 Evo3”. Ypač Hankook S1 Evo3 sudomino dėl savo kainos, palyginti su Michelin pasiūlymu.

Pilot Sport S

Toliau eina ” Pilot Sport S”, tiksliau, dabartiniai jos modeliai ” Pilot Sport 4 S” ir “Pilot Sport S 5 ” (atkreipkite dėmesį į pasikeitusį prekės ženklą), kurių penktoji versija yra prieinama tik naujų automobilių originalios įrangos režimu, todėl ją galima rinktis tik iš kelių dydžių, orientuotų į konkrečią automobilių markę. Šią gamą “Michelin” apibrėžia kaip variantą, užtikrinantį maksimalų našumą, kad būtų galima mėgautis vairavimu tiek kelyje, tiek kartais ir trasoje. Ji užtikrina puikų sukibimą, tačiau bandymuose kartais minimas grįžtamojo ryšio su vairu trūkumas. Jos protektoriaus raštas vis dar orientuotas ir į važiavimą ant šlapios dangos, o jo rodikliai savo klasėje yra aukštesni už vidutinius, nors “bazinė” “Pilot Sport” tikrai bus šiek tiek geresnė.

Michelin Pilot Sport 4 S: Testai
RankingOrganizacijaįvertinimasMatmuoMetai
1AutobildPavyzdinis245/30 R202018
2AutobildPavyzdinis245/35 R192018
1AutobildPavyzdinis245/35 R192020
3Tyre Reviews225/40 R182021
1AutobildLabai geras255/35 R192021
3AutobildPavyzdinis265/35 R202021
2Tyre Reviews255/35 R192022
3SportAutoLabai geras225/40 R182023

[availableSize=Michelin_Pilot_port_4_S]

Pilot Sport CUP 2

Pasirinkimo asortimentą papildo trasai optimizuotas CUP 2 modelio variantas. Ši aukščiausio lygio versija atitinka originalią įrangą, kurią galima rasti AMG-Mercedes, Porsche, Ferrari, Koenigsegg ir kt. didelio našumo modeliuose.

Dar labiau išplečiant modelio galimybes, ” CUP 2 Connect” siūlomas suderinamumas su “Michelin Track Connect” mobiliąja programėle. Naudojant ją kartu su kitais priedais, vartotojai gali realiuoju laiku stebėti padangų temperatūrą ir slėgį. Remiantis šiais dinamiškais duomenimis, naudotojams galima patarti, kaip optimizuoti rezultatus lenktynių trasoje.

Michelin Pilot Sport CUP 2 Connect: Testai
RankingOrganizacijaįvertinimasMatmuoMetai
3SportautoLabai geras235/35 R192022

Kalbant apie našumą, CUP 2 modelis dažnai giriamas dėl puikios sukibimo su sausa kelio danga savybės, kuri įvairiuose bandymuose dažnai įvardijama kaip geriausia. Taip pat išskiriama tiksli vairo reakcija ir puikus grįžtamasis ryšys. Kita vertus, svarbu atkreipti dėmesį į galimus modelio trūkumus važiuojant šlapia kelio danga, ypač akvaplanavimą.

Pilot Sport CUP 2 R

Nors CUP 2 nėra visiškai optimizuotas šlapiai dangai, bet vis dėlto iš dalies į ją orientuotas ir sprendžia padangų ilgaamžiškumo klausimą, CUP 2 R jau optimizuotas tik greičiausiam rato įveikimo laikui lenktynių trasoje. Tai tiesiog lenktyninė padanga, kurios pagrindiniai prioritetai – išlaikyti didelį ratų skaičių esant maksimaliai apkrovai, užtikrinti ypatingą šoninį sukibimą sausame kelyje ir tikslią reakciją į važiavimą, kad būtų užtikrintas geriausias įmanomas rato įveikimo laikas.

“Michelin” išbandė ir šį modelį, ir jis buvo lyginamas su “įprastu” CUP 2. Bandomasis automobilis buvo sportinių automobilių etalonas – “Porsche 911 GT 2 RS”, o skirtumas šešių kilometrų trasoje buvo stulbinantis – 2,9 sekundės CUP 2 R naudai. Savo interneto svetainėje “Michelin” taip pat pateikia visų automobilių su CUP 2 R pasiektų rekordų sąrašą, įskaitant Nordschleife, vėlgi su GT 2 RS – 6:38, tai yra antras greičiausias kada nors serijinio automobilio pasiektas laikas. Tačiau jei pažvelgsime į visus serijinių automobilių rekordus Nordschleife, visi 4 geriausi laikai buvo pasiekti su “Pilot Sport Cup 2R”. Penktoje ir aštuntoje vietoje randame laikus, pasiektus su “Pirelli P Zero Trofeo R” padangomis, lentelėje dar kartais pasirodo “Dunlop Direzza DZ03”, o standartinės “Porsche 918 Spyder” padangos “CUP 2” laikas taip pat nesiekia septynių minučių. “Michelin” dominavimas lenktyninių padangų segmente yra tiesiog akivaizdus. Tai, žinoma, matyti ir iš kainos, tačiau iš Niurburgringo “Nordschleife” trasoje užfiksuotų laikų akivaizdu, kad tikriausiai nėra geresnės padangos, tinkamos važiuoti trasoje su serijiniais automobiliais.

Išvada

Michelin Pilot Sport” padangų asortimentas yra vienas svarbiausių Prancūzijos gamintojo produktų, kuris taip pat yra besiformuojančios elektromobilių eros dalis. Tačiau joje taip pat pateikiami modeliai, tinkantys praktiškai visiems, ieškantiems vairavimo malonumo. Yra modelių, skirtų neįpareigojančiam sportavimui, pavyzdžiui, “Pilot Sport”, iki pat atviros trasos versijų CUP ir CUP R. Jų kaina yra didelė, tačiau vėlgi ji garantuoja, kad už savo pinigus gausite tikrai tai, kas geriausia.